çağrı

Adalet yoksa, Barış de yok! Georgios için adalet! Polis şiddetini ve baskısını durdurun!29 Ocak 2022’de „Polis Şiddeti ve Baskıya Karşı Forum NRW“nin protesto gösterisi için Wuppertal’a gelin!29 Ocak 2022 | Wuppertal Hbf | Saat 13:00de

Durum: Georgios, Max, Alexander – bunlar, son birkaç yılda polis operasyonu sırasında ölen insanların isimleri.

Son olarak Georgios, polisin kendisini vahşice tutuklamasının ardından 1 Kasım 2021’de Wuppertal-Elberfeld’de polis gözaltında öldü. Fakat ancak beş gün sonra, halkın yükselen talebi üzerine, Georgios Zantiotis’in ölümü kamuoyuna bildirildi. Bunun sorumlusu başsavcı Wolf-Tilman Baumert’in. Baumert: “Buna ben karar verdim. Doğal bir ölüm nedeniydi. Bunun haber değeri olduğunu düşünmedim.“ Baumert daha sonra, sessizliği ile Georgios’un ailesini korumak istediğini gerekçe göstererek, kendisini haklı çıkarmaya çalıştı. Bu mantığın çürük ve duygusuz olduğunu düşünüyoruz. Baumert’in Georgios’un ailesini korumak istediğini düşünmüyoruz. Tam tersine, başsavcı muhtemelen Wuppertal polisini soruşturma, eleştiri ve protestolardan korumak istedi.

Wuppertal’da artan sorgulama, eleştiri ve protestoların olması şaşırtıcı değil, çünkü bir süredir insanlar Wuppertal polisle bağlantılı olarak ölüyor.Alexander, Haziran 2021’de dairesinde bir polis memurunun makineli tüfeğinden çıkan üç kurşunla öldürüldü. Komşular muhtemelen ‘huzuru bozdu’ gerekçesi ile polisi aramışlardı.Max, 2019 yılında polis tarafından sokakta vurularak öldürüldü. „standart 2 kilo çekiç“ (WZ) ile bir araba aynasını kırdıktan sonra.Wuppertal’da polisle bağlantili ölümlerin sıklığı şok edici ve Wuppertal’da (ama sadece burda değil) polisle yaşadığımız ciddi sorunu ortaya koyuyor.

NRW İçişleri Bakanı Reul, Başsavcı Baumert ve Polis Başkanı Röhrl – bu üç adam kendi iddialarına göre eyalette ve Wuppertal’da „kanun ve düzeni“ sağlamak istiyorlar.
Ancak birçok insan için bunlar korku ve terör anlamına gelir.
Bağlantıları daha ayrıntılı olarak açıkladığımız çağrının daha uzun bir versiyonu bu adreste bulunabilir: https://forumnrw.noblogs.org/demonstration-29-01-2022-in-wuppertal/aufruf/

Artan polis şiddeti, yoksulluk, adaletsizlik, yalanve iktidardakiler tarafından örtbas edilmeler. Wuppertal tek vaka değil!
Sadece 29 Ocak 2022 gününde Wuppertal’da protestomuzu sokaklara taşımakla kalmayacağız. Georgios, Max, Alexander ve isimsiz ölüleri unutmayacağız, unutturmayacağız! Wuppertal’da çözmemiz gereken ciddi bir polis sorunumuz var! Ancak Wuppertal tek vaka değil: Düsseldorf ve Köln’de Aralık ayında, 24 ve 19 yaşında olan iki kişi polis gözaltında öldü. Ayrıca Köln’de, 59 yaşındaki Gaetano B. polis tarafından çok vahşice dövğldüğü ve muhtemelen aldığı yaralar sonucu öldüğü öğrenildi. Bu ürkütücü ve korkunç liste, yalnızca Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti için daha çok devam ettirilebilir! Bunun ötesinde polis, küresel bir sorundur ve polis şiddetine karşı direniş dünya çapında büyüyor. İnsanlar artık polis şiddetini kabul etmemekte kararlıdırlar. Bizde de burda bu eylemle başlayalım ve bundan sonra polise karşı direnişimize birlikte devam edelim!

Hadi sokaklara! Georgios ve tüm devlet şiddeti kurbanları için adalet! Wuppertal’da ve her
yerde!